TVP Sport od 7. června v polském DVB-T

| redakce | tiskobrázek k článku: TVP Sport od 7. června v polském DVB-T

TVP Sport, sportovní kanál polského veřejnoprávního vysílatele TVP (Telewizja Polska), brzy naladí domácnosti na klasickou pozemní anténu. Stanice se od 7. června 2018 stane součástí polského celoplošného multiplexu 3.

TVP Sport pravděpodobně nahradí zábavní kanál TVP Rozrywka.

Kanál TVP Sport bude po dobu fotbalového šampionátu MS 2018 věnován výhradně fotbalu. Přenosy zápasů bude možné sledovat také na programech TVP1 a TVP2 a také na novém programu TVP 4K, který bude dostupný pro satelitní diváky nc+ a zákazníky Orange TV přes optické sítě.

Zatím není jasné, zda bude TVP Sport šířen v multiplexu 3 jen po dobu MS ve fotbale 2018 nebo zde bude poskytován trvale.

Světový fotbalový šampionát z Ruska vyplní na programech TVP1 a TVP2 kolem 250 hodin vysílacího času. V případě TVP Sport kolem 500 hodin a v nočních reprízách na TVP3 kolem 80 hodin. Všech 64 utkání bude odvysíláno na bezplatných programech TVP1 a TVP2 a to dokonce i zápasy ze třetího kola skupinové fáze, kdy budou dva zápasy začínat ve stejnou dobu - eden bude na TVP1 a druhý na TVP2. Na sportovním programu TVP Sport bude kombinovaný přenos.

zdroj: satkurier.pl