CryptoBox 800 UHD

Mediaset prodá svůj pay-tv byznys Sky Italia

| redakce | tisk

Italský vysílatel Mediaset plánuje urychlit prodej svých placených programů do rukou konkurenčního provozovatele Sky Italia. Podle informací Il Sole 24 Ore březnová dohoda se Sky umožňuje prodej v listopadu, Mediaset chce dokončit transakci dříve.

Dohoda se netýká prodeje pay-tv Mediaset Premium ale technologické infrastruktury, včetně zaměstnanců, smlouvy s Nagra, fakturaci, zákaznický servis a marketing. Premium bude nadále dodávat placené kanály, které již byly zařazeny do nabídky Sky Italia. Mediaset se zaměří na FTA a digitální pozemní televizi. Vysílatel chce z prodeje získat 60 až 70 milionů eur.

Po uzavření transakce má italský antimonopolní úřad AGCM 30 dní na vyslovení souhlasu s nebo bez podmínek, nebo může otevřít druhou fázi, která může trvat až 45 dní. Do 30 dní se očekává také nezávazné stanovisko italského úřadu pro komunikaci AgCom.

Mezitím agentura Radiocor informovala, že soudní řízení ve věci mezi Mediaset a Vivendi týkající se neúspěšného prodeje služby Premium bylo odloženo. Původně plánované jednání na 23. října bylo odloženo na začátek prosince z důvodu změny soudce.

zdroj: satkurier.pl + adtv/Il Sole 24 Ore