Široká nabídka DVB-T antén

ČT podává trestní oznámení. Reaguje na pořad na TV Barrandov

| redakce | tisk

Česká televize se rozhodla podat na televizi Barrandov trestní oznámení. Vadí ji pondělní pořad Týden podle Jaromíra Soukupa, kde televize urážela hosta ČT a také vulgárně nadávala moderátorovi ČT.

Šéf televizní skupiny Barrandov se v rámci uvedené relace obul do ČT kvůli výběru hosta, který kritizoval maďarského premiéra Viktora Orbána v době jeho návštěvy České republiky. Rozhovor s Orbánem odvysílala TV Barrandov. Moderátorovi ČT Luboši Rosímu nadával. "Luboši Rosí, ty b**e, ty kluku jeden ušatej, tohle je pro tebe sólokapr jako kráva, kr*t*ne, sólokráva," uvedl šéf TV Barrandov a moderátor v jedné osobě Jaromír Soukup.


"Potřebné právní kroky jsme již podnikli. V souvislosti s pondělním vysíláním pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa podáváme trestní oznámení," uvedla veřejnoprávní Česká televize (ČT) na svém účtu na sociální síti Twitter.

"Televize Barrandov zásadně odmítá pokusy České televize o cenzuru českého mediálního prostředí. A zároveň vyzývá vedení této veřejnoprávní stanice, aby konečně sjednalo pořádek ve svém zpravodajském oddělení, které podle všeho získalo pocit, že právě ono je povoláno k tomu určovat, co se v Česku smí vysílat a co ne," prohlásila televizní skupina Barrandov.

Pořad Týden podle Jaromíra Soukupa není podle televizní skupiny Barrandov zpravodajskou či publicistickou relací, nýbrž satirickým pořadem.

Jsem ochotný přijmout fakt, že po vzoru Jiřího Paroubka nebo Davida Ratha na mě moderátoři nebo celá Česká televize podají žalobu za odvysílání satiry, ale podat trestní oznámení je podle mého zcela za hranou. Na druhou stranu mi to připomnělo citát známého spisovatele Gabriela Lauba: ‚Nikdo v dějinách nepronásledoval satiru. Pronásledována byla jen pravda v ní obsažená.‘ A v tom je podle mého řečeno vše,“ řekl Jaromír Soukup.

"A tak televize Barrandov zásadně odmítá krok České televize, protože na rozdíl od této veřejnoprávní stanice považuje právo na svobodu projevu za naprosto nedotknutelné. Podávat na média a moderátory trestní oznámení za satirický pořad je podle vedení televize jen důkazem naprosté arogance a nadřazenosti," dodává televizní skupina Barrandov.