CryptoBox 800 UHD

Na Mediaset se vrací Liga Mistrů UEFA

| redakce | tisk

Italská mediální skupina Mediaset získala exkluzivní FTA práva pro zápasy z fotbalové Ligy mistrů UEFA na období 2019/2020 a 2020/2021. Mediaset nabídla Sky Italia za práva rovných 100 milionů na dvě sezóny.

Navíc, bude skupina Mediaset moci odvysílat dva zápasy - úterní, který bude na stanici Rete 4 a středeční s italským týmem na stanici Canale 5. Sky vlastní kompletní práva pro Ligu Mistrů, ale pouze pro své placené kanály.

O získání práv kromě Mediasetu usilovala i veřejnoprávní Rai. Ta ale nabídla o 20 milionů eur méně a neměla zájem o úterní zápasy.

Pro Mediaset je to velká zpráva, protože se Liga mistrů vrací na její obrazovky po téměř třech letech.

Příjemnou zprávou pro diváky také je, že by Mediaset ráda opět spustila svůj UHD 4K po vzoru veřejnoprávní Rai 4K kam by mohla umístit mimo jiné právě i zápasy Ligy Mistrů. Mediaset s UHD už experimentovala v roce 2016, ale pouze v rámci pozemního vysílání při příležitosti finále Ligy mistrů s kanálem Mediaset 4K v rámci placené pozemní platformy Premium. Vzhledem k tomu, že Mediaset již upustila od placeného obsahu je velmi pravděpodobné, že by svůj UHD kanál spustila v rámci bezplatné platformy TivùSat, kterou Mediaset spoluvlastní s Rai. Zda by se UHD kanál objevil i v DVB-T není jasné, ale vzhledem k omezené kapacitě je to velmi nepravděpodobné. I když skupina Mediaset několikrát deklarovala, že v dlouhodobém horizontu počítá s vysíláním v UHD po spuštění DVB-T2.

Na zprávě spolupracoval čtenář franck.

zdroj: virgilio.it