O2 získala práva na turnaj Copa América

| redakce | tisk

Stanice O2 TV Sport a O2 TV fotbal odvysílají všech 26 zápasů z jihoamerického šampionátu Conmebol Copa América, který se bude letos konat v Brazílii. Přímé přenosy startují již 15.6. utkáním domácích "Kanárků" s Bolívií.

Finále se odehraje na stadionu Maracaná 17. července 2019.

Na 46. ročníku populárního šampionátu si zahraje celkem dvanáct týmů, tradiční desítku států z Jižní Ameriky doplní pozvané reprezentace Japonska a Kataru. Mezi hostitelská města patří Rio de Janeiro, Sao Paulo, Belo Horizonte, Porto Alegre a Salvador. Zlaté medaile obhajuje výběr Chile, který triumfoval v roce 2015 a 2016.

Velkou motivaci uspět na mistrovství Jižní Ameriky má v domácím prostředí Brazílie, která naposledy ovládla šampionát před dvanácti lety. V nominaci trenéra Titeho nechybí taková jména jako Daniel Alves (PSG), Thiago Silva (PSG), Casemiro (Real Madrid), Coutinho (Barcelona), Gabriel Jesus (Manchester City) nebo nejdražší fotbalista planety Neymar (PSG).

Stadion Maracaná - ilustrační foto O2
▲ Stadion Maracaná - ilustrační foto O2

Avšak i další reprezentační výběry přivezou opravdové superhvězdy. Například za Argentinu je v nominaci i Messi (Barcelona), Agüero (Manchester City) nebo Dybala z Juventusu. Uruguayci, kteří jsou s patnácti tituly nejúspěšnějším týmem turnaje, se budou zase spoléhat na Luise Suáreze z Barcelony, který by se měl stihnout uzdravit po operaci kolene.

Copa América 2019:

Skupina A: Brazílie, Bolívie, Venezuela, Peru
Skupina B: Argentina, Kolumbie, Paraguay, Katar
Skupina C: Uruguay, Ekvádor, Japonsko, Chile