Místo pro Vaši reklamu

Bulharská FTA platforma NURTS na pozici 33E

| redakce | tisk

Distribuční platforma NURTS Bulgaria (Vivacom), šířená přes satelit pro potřeby pozemních vysílačů v Bulharsku, se objevila na novém satelitu a orbitální pozici. Nově se paket v režimu multistream vysílá ze satelitu Eutelsat 33E na pozici 33°E.

NURTS Bulgaria nově využívá kapacitu na družici Eutelsat 33E v silném širokém svazku. Příjem je nadále bezproblémový s parabolami malých rozměrů i v regionu střední Evropy. Paket se vysílá v režimu multistream. Pro příjem je zapotřebí přijímač, který tento režim podporuje.

BNT1 - záběr z příjmu stanice
▲ BNT1 - záběr z příjmu stanice

V rámci této distribuční platformy se vysílají programy bulharské veřejnoprávní televize BNT - konkrétně první, druhý a třetí okruh a dále stanice privátních vysílatelů - bTV, Nova TV a BG on Air. Programy se vysílají FTA v kvalitě, ve které jsou pak šířeny přes bulharské pozemní vysílače.

bTV - záběr z příjmu stanice
▲ bTV - záběr z příjmu stanice

Zajímavostí je, že tento distribuční multiplex se již několikrát stěhoval. Původně se vysílal na pozici 45°E, později 60°E (obě pozice využívá Intelsat) a nyní je poskytován na pozici 39°E (Hellas Sat 3). Zda skončí na pozici 39°E a bude pokračovat jen na 33°E bude jasné v následujících dnech.

Nova TV Bulgaria - záběr z příjmu stanice
▲ Nova TV Bulgaria - záběr z příjmu stanice

technické parametry - NURTS:

• Eutelsat 33E (33°E), freq. 12,645 GHz, pol. H, SR 13910, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, multistream, FTA

šířené programy:

- BNT1
- BNT2
- BNT3
- bTV
- Nova TV
- BG on Air

zdroj: vl. info + flysat