Nejoblíbenější je zpravodajství ČT, rozhodli čtenáři

| redakce | tisk

Nejpopulárnější hlavní zpravodajskou relace má u čtenářů webu parabola.cz veřejnoprávní Česká televize (ČT). Její relaci Události označilo za nejoblíbenější 38,1 procenta čtenářů webu.

Na otázku "Jaké je Vaše nejoblíbenější zpravodajství?" odpovědělo nejvíce respondentů Události na ČT (51,2%). Na druhém místě skončily Velké zprávy na TV Prima, které nejlépe hodnotí 14,3% čtenářů (19,2%) a těsně na třetím místě skončily Televizní noviny na TV Nova u 13,3 procenta čtenářů (17,9%). Moje zprávy generálního ředitele televizní skupiny Barrandov si oblíbilo 8,7 procenta čtenářů (11,7%).

U slovenských stanic je zpravodajství hodnoceno rovnoměrně. Nejoblíbenější jsou Novy TV JOJ s 9,9 procenty hlasy čtenářů (38,7%), Správy RTVS obdržely 8,5% hlasů (33,2%) a Televízne noviny televize Markíza 7,2% hlasů (28,1%).

V závorce u každého výsledku uvádíme podíl v případě, kdyby Anketa byla rozdělena pro hlasování jen českých a jen slovenských zpravodajských relací.

Ankety se zúčastnilo 669 čtenářů webu parabola.cz.

Aktuálně se mohou čtenáři zúčastnit další ankety, která tentokrát zjišťuje akceptovatelnou míru reklamy na komerčních stanicích.

Ankety na webu parabola.cz pořádá redakce. Cílem je zjistit názory čtenářů serveru. Příští otázku do Ankety můžete položit i Vy. Vaše náměty na Ankety můžete posílat na redakční e-mail, případně do Soukromé zprávy.