Skylink: O programech MTV se rozhodne na poslední chvíli

| redakce | tiskobrázek k článku: Skylink: O programech MTV se rozhodne na poslední chvíli

Na konci tohoto měsíce dojde k významné změně. Společnost Viacom International Media Networks (VIMN) ukončí distribuci hudebních programů MTV Rocks, MTV Hits a MTV Dance na evropském satelitním systému Astra na pozici 19,2°E.

S vypnutím tří programů MTV dojde ke změnám v nabídce operátorů pay-tv, kteří měli tyto programy ve své nabídce. Konec distribuce se dotkne i česko-slovenské platformy Skylink, která tyto programy svým zákazníkům poskytuje.

Společnost M7 Group již vyřešila distribuci kanálů MTV v Německu. Programy zůstanou v nabídce DTH platformy Diveo ale přejdou ze satelitní distribuce na internetovou.

"V Německu pro naše služby využíváme streamování od zatoo. V jiných zemích streamujeme sami," vysvětluje webu parabola.cz Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group, která platformu Skylink provozuje.

A zůstanou programy MTV alespoň v aplikaci Skylink Live TV? "Dosud nevíme, zda budeme sami programy MTV streamovat," říká webu parabola.cz Jaromír Glisník.

Konec měsíce se ale nezadržitelně blíží. Kdy se rozhodne? "Počítám, že až v poslední minutě. To je logika obchodních jednání," popsal serveru parabola.cz Jaromír Glisník.