CryptoBox 800 UHD

France 4 a France O ukončí vysílání

| redakce | tisk

Francouzské televizní stanice France 4 a France Ô budou zavřeny 9. srpna 2020. Tento krok, který byl poprvé představen v červnu 2018, je součástí plánu úspor veřejnoprávního vysílatele France Télévisions, který hodlá do roku 2022 snížit náklady o 160 milionů eur.

Kromě toho se očekává, že Radio France přinese úspory až 20 milionů eur a Arte a INA dalších 10 milionů eur, což přináší celkové škrty o výši 190 milionů eur.

France 4 je kanál zaměřený na mladé lidi. Záměrem je nyní nabízet obsah věnovaný této skupině diváků výhradně on-line. Z tohoto důvodu byla v prosinci 2019 vytvořena on-line platforma Okoo.

France 4 a France O ukončí vysílání
▲ France 4 a France O ukončí vysílání

France Ô se věnuje problematice francouzských závislých území. Vysílání bude také možné sledovat on-line.

Programy France 4 a France Ô jsou ve Francii široce dostupné a jsou součástí digitální terestrické i satelitní platformy. Stanice nabízejí i kabeloví a IPTV operátoři.

France Télévisions nabízí takové stanice jako jsou France 2, France 3, France 4, France 5, France Ô a France Info, stejně tak i lokální stanice La Premiére a France 3 Régions. Vedle toho má podíly v TV5 Monde, Arte, Euronews, Africanews a Planéte + Crime + Investigation.

zdroj: satkurier.pl + broadbandTVnews.com