CryptoBox 800 UHD

TAG Broadcasting přejmenována na A1 Broadcasting

| redakce | tisk

Jeden z významných dodavatelů satelitních služeb ve střední a východní Evropě působí od dubna pod novým názvem. Společnost TAG Broadcasting byla k 1.4.2020 přejmenována na A1 Broadcasting.

Rozsah poskytovaných služeb zůstal zachován.

Přechod pod nový brand A1 Broadcasting posíluje značku A1 a vnímání na trhu. Pod brandem A1 společnost provozuje také DTH platformy v Bulharsku a Chorvatsku. Působí také na rakouském, slovinském, makedonském, lichtenštejnském a běloruském trhu a to převážně jako IPTV či OTT operátor služeb. Dnes se A1 Broadcasting považuje za čtvrtého největšího operátora na světě.

Operátor A1 Broadcasting poskytuje DTH služby s distribucí přes 300 programů na satelitech Eutelsat 16A, Eutelsat 9B, Apstar 7 a Hellas Sat 3 pro oblast západního Balkánu, střední Evropě a Asie.

Na slovenském trhu A1 Broadcasting poskytuje satelitní služby (pronájem satelitní kapacity, dodávku programů, enkódování / transkódování a multiplexování, kryptování, monitoring) pro telekomunikační operátory Antik telecom a Orange Slovensko a DTH služby Antik Sat, resp. Orange TV cez satelit. V Nizozemí dodává služby pro Joyne (9°E).

A1 Broadcasting má 400 milionů zákazníkům po celém světě, z toho 25 milionů klientů v Evropě a přes 1,5 milionu abonentů v Evropě.