CryptoBox 800 UHD

ORS: Sledujte programy ze satelitu a z DVB-T2, ne z internetu

| redakce | tisk

Společnost ORS (Österreichische Rundfunksender GmbH & Co KG.) doporučuje lidem, aby televizní a rozhlasové programy sledovali ze satelitu, z kabelových sítí a z pozemních vysílačů, protože příjem online video služeb značně zatěžuje internet a servery nejenom v Rakousku ale v celé Evropě.

ORS zároveň potvrdila, že během epidemie je zajištěn příjem televizních a rozhlasových programů na území Rakouska.

Operátor ORS doporučuje lidem v Rakousku, aby sledovali speciální pořady týkající se koronaviru COVID-19 a využívali hlavně klasické distribuční platformy jako je satelitní, kabelové a pozemní vysílání. Tyto přijímací platformy nepodléhají omezením šířky pásma související s internetem a počtem příjemců, což může být důležité pro online služby.

Rodina u televizní obrazovky (foto: Discovery)
▲ Rodina u televizní obrazovky (foto: Discovery)

"Bez ohledu na to, kde a jak dlouho sledujete nebo posloucháte televizi a rádio - televize a rozhlas přes satelit a pozemní vysílače nemají žádné technická omezení, pokud jde o kvalitu a dostupnost," zdůrazňuje Michael Weber z ORS.

Navzdory rekordní sledovanosti je příjem všech veřejnoprávních a soukromých televizních a rozhlasových stanic v Rakousku zajištěn pro všechny domácnosti.

Vzhledem k trvale vysoké poptávce po informacích o epidemické krizi, zájem diváků se drží na rekordních hodnotách, zejména speciální pořady ORF, které nabízí na webových stránkách ORF, jakož i soukromé televizní a rozhlasové stanice. Streamování v takových situacích, bohužel, vždy dosahuje absolutně nejvyšších hodnot.

To ukazuje, že vysílací infrastruktura doposud tolerovala mimořádné zatížení.

zdroj: satkurier.pl + infosat.de + ORS