Quantcast

Švýcarská SRG odložila přechod do HEVC

| redakce | tisk

Z důvodu korona krize se švýcarský veřejnoprávní vysílatel SRG SSR rozhodl odložit přechod na novější kodek HEVC (H.265). Podle dřívějších plánů mělo k překlopení televizních programů SRG dojít na satelitu v příštím roce.

Nový termín přechodu na HEVC bude oznámen později. Jedním z důvodů odložení překlápění stanic SRG do HEVC je skutečnost, že tamní domácnosti ještě nejsou připraveny na nový kodek.

SRG vedle překlopení programů do HEVC počítá s dalšími změnami. Televizní a rozhlasové programy přesune na transpondér 123 (freq. 10,971 GHz) a ponechá si jen tento jediný. Transpondér číslo 17 zůstává beze změn do konce dubna 2021. Veřejnoprávní vysílatel tím i ušetří poplatky za distribuci programů.

SRG vyzvala obchodníky, aby zákazníkům nyní prodávali již jen televizory a set top boxy kompatibilní s HEVC/H.265 a podporou hybridních aplikací založených na HbbTV.

Odložení přechodu SRG na HEVC se nedotkne místních televizních operátorů, kteří mohou dostat od vysílatele programy v různých formátech.

zdroj: BroadbandTVnews

Reklama
Vybrané články