CryptoBox 800 UHD

Operátor Sky Italia představil službu Sky Wifi

| redakce | tisk

Společnost Sky dnes oznámila novou nabídku širokopásmového připojení věnovanou svým zákazníkům: nazývá se Sky Wifi a je založena na nové síťové infrastruktuře vytvořené společností Sky, která se na spoléhá na vlákno FTTH Open Fiber.

Nabídka je nyní k dispozici pro ty klienty, kteří mají bydliště v 26 italských městech a obcích, ale do konce léta bude k dispozici v 94 dalších městech, čímž se celkový počet míst, kde bude Sky Wifi aktivován, rozšíří na 120.

V nadcházejících měsících bude nabídka rozšířena také pro ty klienty, kteří nejsou zákazníky Sky. Nabídka, která bude v současné době oddělena od komerční nabídky placené televize, ale Sky v blízké budoucnosti plánuje službu sloučit i s nabídkou placené televize. Díky tomu získají klienti možnost streamovat a sledovat obsah i v rozlišení 4K kdekoliv v zónách pokrytých službou.

Sky Wifi (foto: Sky Italia)
▲ Sky Wifi (foto: Sky Italia)

Co se mění mezi nabídkou klasické gigabitové konektivity FTTH a Sky Wifi, kterou provozovatel definuje jako inovativní? Výhodou Sky je vlastní síť vytvořená pomocí technologie Comcast: pro přesun obsahu a dat může Sky Ultra Network počítat s přímým propojením s hlavními poskytovateli obsahu.

Síť je pak schopna inteligentně modulovat kapacitu šířky pásma a rozšiřovat ji podle datového provozu a plně se ji přizpůsobit.

Modem umožní vytvořit profil pro každého člena rodiny, pozastavit wifi nebo naplánovat čas vypnutí zařízení spojených s konkrétním profilem. K dispozici bude také rodičovská kontrola, která zajistí bezpečnou navigaci pro nejmenší a chrání je před obsahem nevhodným pro jejich věk.

Sky Italia do této inovativní služby investovala více než 230 mln eur.

Měsíční cena za kompletní služby bude 37,90 eur.

zdroj: franck