Quantcast

Nový LG televizor OLED pro sledování tv a hraní her

| redakce | tisk

Společnost LG Electronics uvádí na trh nový LG OLED TV ve zcela nové velikosti 48 palců. Rozměrově cílí především na zákazníky, kteří chtějí středně velký televizor vyhovující prostorovým možnostem a zároveň se nechtějí vzdát kvality obrazu nebo herního displeje.

Model 4K Ultra HD OLED 48CX rozšiřuje řadu LED televizorů LG se středně velkými rozměry a doplňuje řadu modelů ve velikostech 55, 65, 77 a 88 palců.

Nový televizor se může pochlubit dokonale černou a nekonečným kontrastem díky samosvítícím pixelům. Osmimilionové množství pixelů na kompaktnější obrazovce je hustota srovnatelná s hustotou 96palcové 8K TV. Rozlišení 4K (3840x2160) na 48palcové OLED obrazovce nabízí zážitek ze sledování ve střední velikosti televizorů zcela poprvé.

LG OLED 48CX (foto: LG)
▲ LG OLED 48CX (foto: LG)

LG OLED 48CX nadchne nejenom televizní diváky ale i nadšené hráče. Televizor spojuje kvalitu obrazu s herními funkcemi a technologiemi. U televizorů kompatibilních s NVIDIA G-SYNC® můžeme očekávat dokonale vykreslenou grafiku, která hráče vtáhne přímo do děje. Obnovovací frekvence televizoru se plně přizpůsobí na snímkovou frekvenci připojeného hardwaru. Televizor poskytuje nízké zpoždění na vstupu a extra rychlou dobu odezvy.

Televizor podporuje řadu populárních formátů jako HDR 10, Dolby Vision s rychlostí až 120 snímků za sekundu pro 4K obsah. Využívá pokročilé specifikace HDMI, jako jsou režim automatické nízké latence (ALLM), vylepšené propojení s audio zařízením (eARC) a variabilní obnovovací frekvence (VRR). Televizory LG OLED 2020 podporují rozhraní HDMI VRR, což je dělá kompatibilními s širokou škálou herních zařízení, jako jsou grafické karty a konzole.

Tento i všechny ostatní televizory LG OLED 2020 poskytují herní profil HDR Gaming Interest Group (HGiG). To znamená, že si mohou hráči vychutnat vysoce kvalitní grafiku při hraní HDR her prostřednictvím konzolí na svých LG televizorech.

LG OLED 48CX také Dolby Atmos a novou LG funkci umělé inteligence Acoustic Tuning založenou na technologii „deep learning“. Umělá inteligence dokáže vnímat akustické prostředí, a upraví zvuk tak, aby byl ještě přesnější a realističtější.

Novinky LG OLED 2020 podporují také funkci BT Surround. Umožňuje dvěma Bluetooth reproduktorům simultánní připojení tak, že mixuje reálný 2.0k vstup do virtuálního prostorového systému 4.0k pro skvělou zvukovou kulisu.

LG OLED 48CX vstoupí na klíčové evropské a asijské trhy v červnu. Severní Amerika a další země budou následovat.

Reklama
Vybrané články