Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Dalších 58 satelitů Starlink na orbitu

| redakce | tisk

Dne 18. srpna 2020 v 15:31 hodin našeho času nosná raketa Falcon 9 s misí Starlink 10 / SkySat 19-21 vystartovala ze startovacího pole SLC-40 kosmodromu Cape Canaveral na Floridě.

První stupeň rakety se použil již pošesté. A co víc - přistál znovu na platformě v Atlantiku, což je další velký úspěch pro SpaceX.

Pro první stupeň rakety Falcon 9 to byl již šestý let. Dříve se použil pro mise se satelity Telstar 18 Vantage, Iridium 8, Starlink 9, Starlink 2 a Starlink 7.

Je třeba poznamenat, že poprvé k přenosu samotného startu byla využita síť satelitů Starlink.

Ještě zajímavější je, že 1. stupeň úspěšně přistál na autonomní platformě OCISLY 634 km od místa startu v Atlantickém oceánu.

Raketa vynesla 58 satelitů Starlink a tři satelity Planet v rámci programu SpaceX SmallSat Rideshare. Ceny služeb, které SpaceX nabízí prostřednictvím internetové stránky SmallSat Rideshare, začínají na 1 milionu dolarů pro náklady o hmotnosti do 200 kg, s možností doplatku 5 tisíc dolarů za každý další kilogram.

Satelity Skysat patří do tří satelitů systému ERS, které jsou schopny nejen snímat fotky Země ve vysokém rozlišení, ale také zaznamenávat vysoce kvalitní video z vesmíru.

Starlink je globální satelitní systém rozmístěný společností SpaceX, který poskytuje vysokorychlostní širokopásmový přístup k internetu v místech, kde byl nespolehlivý, nákladný nebo zcela nedostupný.

zdroj: satkurier.pl

Reklama
Vybrané články