CryptoBox 800 UHD

Eutelsat Quantum bude na pozici 48E

| redakce | tisk

Chystaný telekomunikační satelit Eutelsat Quantum, francouzského satelitního operátora Eutelsat, bude zaparkován na orbitální pozici 48°E. Dlouhodobou dohodu o využívání této pozice podepsal s americkým protějškem Intelsat S.A., se kterým má na tuto orbitální pozici práva.

Podle plánů by mělo dojít k vynesení nového satelitu Eutelsat Quantum do konce tohoto roku. Půjde o družici poskytující prémiovou kapacitu s bezprecedentními funkcemi flexibility. Software satelitu umožňuje zákazníkům aktivně definovat a tvarovat výkon a pokrytí, aby vyhovoval jejich specifickým požadavkům.

Eutelsat Quantum (foto: Eutelsat)
▲ Eutelsat Quantum (foto: Eutelsat)

Pozice 48°E se svým rozsáhlým pokrytím, zejména v oblasti MENA (Střední východ a severní Afrika), má ideální polohu, mimo jiné k řešení jedinečných potřeb vládních zákazníků.

Podle dohody bude kapacita na satelitu Eutelsat Quantum distribuována Eutelsatem a její dceřinou společností Eutelsat Americas Corp. a Intelsatem a její dceřinou společností Intelsat General Communications LLC (IGC), čímž maximalizují komerční potenciál satelitu a vytvoří podmínky pro co nejrychlejší možné využití družice.

Každý partner bude těžit z komerčního dosahu druhého, zejména ve vládní vertikální oblasti, kde IGC plánuje nabídnout satelitní kapacitu Eutelsat Quantum s dalšími bezpečnostními vylepšeními, včetně bezpečné a chráněné správy kapacity, přizpůsobené přidělování energie a vytváření svazků pokrytí na vyžádání. Výsledná spolupráce umožní, aby kapacita Eutelsat Quantum vyhovovala nejnáročnějším vládním požadavkům USA na informace (IA) a požadavky na kybernetickou bezpečnost.