CryptoBox 800 UHD

Nekódovaný kanál Court TV na pozici 28,2E

| redakce | tisk

Na satelitu Astra 2G (28,2°E) bylo zahájeno zkušební vysílání amerického kanálu Court TV. Distribuce je přípravou na uvedení programu na britském trhu a vše nasvědčuje tomu, že pro příjem nebude nutná přístupová karta Sky UK.

Zkušební vysílání Court TV je šířeno nekódovaně ( FTA) v silném evropském svazku satelitu Astra 2G, což znamená, že příjem je možný i ve střední Evropě s parabolami malých rozměrů (od 60 cm).

Court TV - záběr z příjmu stanice
▲ Court TV - záběr z příjmu stanice

Kriminální tématiku v televizním vysílání diváci vyhledávají a proto na trhu fungují specializované programy jako Crime+ Investigation či Sky Crime. Loňský rok nebyl úspěšný pro FTA krimi kanály jako TruTV či Sony Crime Channel, které ukončily svůj provoz. Možná chce nová stanice Court TV vyplnit mezeru na trhu.

Court TV přináší divákům dramata ze soudních síní. Programové schéma stanice obsahuje reporty a analýzy expertů k nedůležitějším procesům ve Spojených státech. Stanici mohou sledovat diváci v různých streamovacích službách a aplikacích jako jsou YouTube TV, SiriusXM, Roku, Amazon Fire TV a Apple TV.

technické parametry - Court TV (pozice 54140):

• Astra 2G (28,2°E), freq. 11,568 GHz, pol. V, SR 22000, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, FTA

zdroj: satkurier.pl