CryptoBox 800 UHD

Super Tennis HD končí na 13E

| redakce | tisk

Špatná zpráva pro tenisové fanoušky. Provozovatel populárního italského bezplatného kanálu Super Tennis HD chystá změny v distribuci svého programu. Od 1.9.2020 nebude tento kanál šířen přes satelitní systém Eutelsat Hot Bird na pozici 13°E.

S koncem stanice Super Tennis HD na pozici 13°E přijdou o tento program nejenom diváci DTH platformy TivúSat ale i všichni diváci FTA programů. Konec Super Tennis HD naopak patrně uvítají provozovatelé placených služeb - Super Tennis HD totiž vysílá atraktivní obsah, který je v jiných zemích poskytován na exkluzivních kanálech (často za příplatek).

Důvod ukončení satelitní distribuce program Super Tennis HD provozovatel neuvedl. Nicméně se spekuluje, že za odchodem programu ze satelitu je koronavirová krize a s tím spojený prudký pokles reklamních příjmů a také nejistá situace do budoucna. Stanice zůstane v italském pozemním multiplexu.

Super Tennis HD je součástí distribučního multiplexu společnosti Persidera na satelitu Eutelsat 9B (9°E). Program je šířen v režimu multistream v italském svazku. Příjem stanice ze satelitu proto bude nadále možný i v části střední Evropy s parabolami větších rozměrů. Pro příjem bude nutný set top box s podporou režimu multistream. Nicméně je třeba upozornit, že i přes možný příjem programu z pozice 9°E není dlouhodobý příjem distribučního signálu na našem území garantován. Na stejné frekvenci se může vysílat multiplex ve svazku severní Evropa + Ukrajina. V takovém případě by došlo k zarušení vysílání a příjem by nebyl možný.

technické parametry - Super Tennis HD (FTA, TivúSat):

Eutelsat Hot Bird 13B (13°E), freq. 12,476 GHz, pol. H, SR 29900, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, FTA

technické parametry - Super Tennis HD (distribuční signál, multistream):

• Eutelsat 9B (9°E), freq. 12,466 GHz, pol. V, SR 41950, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, multistream, stream 35, FTA

zdroj: digital-sat.it + franck