CryptoBox 800 UHD

Sportovní kanál VSN Sports HD na 26E

| redakce | tisk | názory

Na satelitu Badr 7 (26°E) začal vysílat nový bezplatný sportovní kanál ve vysokém rozlišení. Program se jmenuje VSN Sports HD a je šířen prostřednictvím platformy společnosti ViewSat.

Stanice VSN Sports HD je určena divákům v severozápadní části Afriky. Z toho důvodu se operátor rozhodl využít satelitní kapacity v multiplexu společnosti ViewSat na družici Badr 7 ve svazku Severozápadní Afrika. Tento svazek pokrývá nejenom tuto oblast ale díky laloku je možný příjem i ve střední Evropě s parabolami o průměru kolem 120 až 150 cm. K příjmu pomáhají i velmi příznivé parametry DVB-S2 multiplexu - modulace QPSK a zejména FEC 1/2, což znamená, že pro příjem postačí S/N o hodnotě nad 1 dB.

VSN Sports HD - záběr z příjmu stanice
▲ VSN Sports HD - záběr z příjmu stanice

VSN Sports vysílá přenosy z anglické fotbalové Premier League, Clash of Champions a jiné. S ohledem na programovou novinku není známo, zda se vysílatel zaměří jen na záznamy nebo bude vysílat i přímé přenosy.

VSN Sports HD - záběr z příjmu stanice
▲ VSN Sports HD - záběr z příjmu stanice

Video bit rate je na sportovní kanál poměrně nízký - cca 3,3 Mbit/s při rozlišení 1920x1080, 60fps, což se projevuje pixelizací obrazu při rychlých scénách. Audio bit rate je 128 kbit/s MPEG.

technické parametry - VSN Sports:

• Badr 7 (26°E), freq. 11,010 GHz, pol. V, SR 12000, FEC 1/2, DVB-S2/QPSK, FTA

názory čtenářů