CryptoBox 800 UHD

Rai zachová všechny stávající kanály

| redakce | tisk

Žádný ze stávajících kanálů italského veřejnoprávního vysílatele Rai nebude zrušen a ani omezen. Naopak se diváci mohou těšit na další zajímavé projekty a programové novinky.

Rai v čele s prezidentem Rai Marcellem Foa a generálním ředitelem Rai Fabriziem Salinim diváky ujišťuje, že nedojde k žádnému omezení programové nabídky Rai.

Rai zachová všechny stávající kanály
▲ Rai zachová všechny stávající kanály

V minulých dnech se na internetu objevily informace o zrušení Rai Sport či Rai Storia. Šlo o pracovní verzi materiálu, která byla součástí nouzového plánu v případě, pokud by trvala současná ekonomická situace delší dobu a také v případě, že by nedošlo k dohodě mezi Rai a ministerstvem financí ohledně vrácení daní z koncesionářských poplatků.

Rai své diváky ujišťuje, že se nabídka nebude nejen omezovat, ale naopak se mohou těšit na nové programy a programové novinky.

Do konce letošního roku chystá změnu v distribuci programů Rai1 HD, Rai2 HD a Rai3 HD na pozici 13°E, které přejdou na FTA vysílání. Výjimkou budou jen pořady, na které nemá vysílatel práva pro Evropu (stejně jako nyní v SD rozlišení). Změna se projeví také u televizních operátorů, kteří doposud mohou nabízet jen tyto programy v SD.

Do budoucna počítá také se spuštěním mezinárodního kanálu Rai English. Start byl zatím odložen z důvodu pandemie.

zdroj: Rai, franck