CryptoBox 800 UHD

Německá policie odhalila servery se sdílením karet

| redakce | tisk | názory

Německá policie provedla v několika spolkových zemích zátah proti sdílení karet. Během vyšetřování obvinila 37letého muže z Horních Franek a jeho 35letého bratra, že několik let nelegálně za poplatek poskytovali přístup k placeným programů prostřednictvím tzv. sdílení karet (card sharing) velkému počtu zákazníků.

V časných ranních hodinách dne 21. října provedli policisté celkem 18 domovních prohlídek v pěti německých spolkových zemích. Na této akci úzce spolupracovali vyšetřovatelé z Bavorska, Hesenska, Severního Porýní-Vestfálska, Dolního Saska a Saska-Anhaltska.

Téměř 100 policistů zapojených do operace našlo rozsáhlé důkazy: bylo zabaveno velké množství přijímačů, počítačů, pevných disků a dalších datových nosičů. Vyšetřovatelé předpokládají, že pachatelé poskytli nelegální přístup k pay-tv v Německu a dalších evropských zemích stovkám svých zákazníků.

Bratrům hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až deset let.

Celková škoda, kterou utrpěli provozovatelé placené televize je značná a uvádí se, že se pohybuje v sedmimístné částce eur. Očekává se, že budou zahájena další vyšetřování proti zákazníkům sdílení karet.

zdroj: BroadbandTVnews.com

názory čtenářů