CryptoBox 800 UHD

28,2E: Několik britských kanálů je FTA

| redakce | tisk | názory

Diváci satelitní služby Freesat ve Velké Británii a Irsku mohou sledovat další bezplatné televizní kanály, které přešly na FTA distribuci. Na satelitu Astra 2F skončilo kódování programů Yesterday +1, Dave ja vu a Dave Ireland.

Všechny tyto programy se vysílají na transpondéru v britském svazku s pokrytím Velké Británii a Irska a omezeným pokrytím další části Evropy.

Doposud byly programy Yesterday +1, Dave ja vu a Dave Ireland šířeny v kódu Videoguard a zahrnuty do příjmu programů v modelu free-to-view (FTV) pro všechny abonenty Sky UK.

Za příjem těchto stanic neplatil divák žádné poplatky - stačilo jen vlastnit přístupovou kartu Sky. Od 24.10.2020 mohou stanice přijímat i diváci služby Freesat UK.

Stojí za zmínku, že hlavní verze kanálů Dave a Yesterday jsou již několik let nabízeny v bezplatném modelu pro všechny diváky ve Velké Británii a Irsku. Doplňkové služby těchto stanice nebyly FTA a mohlo se jednat o smluvní závazky mezi provozovatelem televizního vysílání UKTV a platformou Sky UK. Je tedy možné, že obě strany se dohodly na změně v distribuci zmíněných programů.

technické parametry - Dave, Dave ja vu, Yesterday +1:

• Astra 2F (28,2°E), freq. 12,129 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, FTA

zdroj: satkurier.pl

názory čtenářů