CryptoBox 800 UHD

LG prodala 10 milionů OLED televizorů

| redakce | tisk | názory

Podle globálního výzkumu trhu společnosti Omdia, dosáhl celkový prodej LG OLED TV letos v září 10,32 milionu kusů, a to od doby, kdy před sedmi lety, tedy v roce 2013, LG uvedla na trh svůj vůbec první OLED televizor.

Odborníci se shodují, že společnost LG bude ve druhé polovině roku usilovat o rozšíření trhu a využije zvýšené nabídky OLED panelů pro televizory. Za expanzí trhu stojí především společnost LG, která nadále dle výsledků vede v kategorii OLED TV, a to už od doby, kdy byly první televizory na trh uvedené. Očekává se, že ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku budou dodávky OLED televizorů LG přesahovat sedm milionů kusů. Je také pravděpodobné, že čtvrté čtvrtletí letošního roku bude zlomovým bodem a technologie OLED se stane hlavní kategorií na globálním televizním trhu.

Takové očekávání je především proto, že LG Display, který je v současné době jediným dodavatelem OLED panelů pro televizory, zahájil ve druhé polovině tohoto roku provoz své výrobní linky generace 8.5 v Guangzhou v Číně. Tím zvýšil nabídku panelů a umožnil dalším výrobcům televizorů po celém světě OLED TV aktivně vyrábět a své produkty prodávat.

48 palcový OLED LG televizor (foto: LG)
▲ 48 palcový OLED LG televizor (foto: LG)

Omdia odhaduje, že globální výroba OLED TV dosáhne od nového roku více než jednoho milionu kusů za čtvrtletí. Tohoto množství bylo již dosaženo ve čtvrtém kvartálu loňského roku, kdy bylo dodáno více než jeden milion kusů, skok v prodeji byl ale připisován efektu "konce roku", včetně prodejů v rámci Black Friday.

Odhaduje se, že v posledním čtvrtletí tohoto roku dosáhnou dodávky na počet 1,2 milionu kusů, což je více o 30 % než v předchozím čtvrtletí, kdy bylo dosaženo celkem 900 000 kusů. Navíc dodávky 1,04 milionu jednotek se předpovídají hned pro první čtvrtletí příštího roku.

Prémiový trh s televizory, který je v současné době rozdělený mezi LG OLED televizory a Q-LED televizory společnosti Samsung Electronics, zažívá v poslední době nárůst celkového prodeje. Na televizním trhu v roce 2020, který se prozatím vyvíjí velice podobně jako v loňském roce, se očekává, že dodávky OLED TV dosáhnou 3,3 milionu kusů (10 % nárůst oproti předchozímu roku) a že do roku 2024 narostou na zhruba devět milionů kusů. Podíl OLED na trhu prémiových televizorů (televizory, které stojí více než 2 000 USD) navíc ve druhém čtvrtletí letošního roku dosáhl 33,6 %. Aktuálně OLED televizory vyrábí a prodává celkem 19 značek. Předpokládá se, že tento počet v roce 2021 vzroste na více než 20. Trend také ukazuje, že v budoucnu bude výrobců ještě více a OLED TV se stanou součástí prémiových nabídek.

zdroj: LG

názory čtenářů