Quantcast

Lidé v době pandemie nejvíce věří veřejnoprávním médiím

| redakce | tisk

Také v druhé vlně pandemie koronaviru důvěřují tuzemští obyvatelé nejvíce médiím veřejné služby. V průzkumu agentury Kantar CZ to potvrdili dva ze tří dotazovaných. České televizi v souvislosti s informováním o onemocnění COVID-19 důvěřuje průměrně 68 % občanů, zpravodajství ostatních televizí pak 42 % lidí.

Nejvíce zpravodajství České televize důvěřují senioři, plných 71 %, a rovněž mladí lidí ve věku od 18 do 29 let. V této věkové skupině vyjádřilo důvěru ČT 70 % dotazovaných. Z hlediska dosaženého vzdělání pak dominují vysokoškoláci, celkem 78 %. Ženy i muži zpravodajství ČT věří přibližně stejně (69 resp. 67 %).

Velké míře důvěry se Česká televize těšila již na jaře, v první vlně epidemie, kdy byla pro obyvatele Česka hlavním zdrojem informací a zpravodajství České televize považovalo za důležité a důvěryhodné 9 z 10 diváků. Osm z deseti pak uvedlo, že v době mimořádných událostí je role zpravodajství ČT nepostradatelná.

Česká televize v souvislosti s aktuálním děním i nyní, stejně jako na jaře, výrazně posiluje svůj zpravodajský servis. Jarní rozsah má, nad rámec zákona, také informační servis pro sluchově a zrakově hendikepované diváky.

Zdroj dat: Kantar CZ, sběr dat: 21. 9. - 9. 10. 2020, počet respondentů: 1 200, ČT

Reklama
Vybrané články