Quantcast

Vodafone nabízí filmy ve 4K rozlišení

| redakce | tisk

Zákazníci telekomunikačního operátora Vodafone mohou v rámci televizní služby Vodafone TV sledovat vybrané filmy v Ultra HD rozlišení ve formátu 4K. Mezi snímky je například film Jana Svěráka Akumulátor 1, na seznamu nechybí akční pecky jako Terminator: Genisys nebo oba díly kultovního bijáku Kill Bill.

Další filmy, a to včetně restaurovaných klasik z Národního filmového archivu, budou postupně přibývat.

Součástí Vodafone TV je dnes i aplikace Netflix s řadou dalších pořadů v nejvyšší kvalitě obrazu. Na tituly videotéky Vodafone postupně naváže i televizním vysíláním ve 4K.

Diváci sledují Vodafone TV (foto: Vodafone)
▲ Diváci sledují Vodafone TV (foto: Vodafone)

Jako první operátor v Česku umožňujeme předplatitelům videotéky Vodafone TV spustit tituly v nejvyšším rozlišení obrazu 4K. Náš set-top box je na takové rozlišení připravený, navíc od letošního léta je součástí Vodafone TV i služba Netflix. Díky tomuto spojení si zákazníci toužící po špičkové kvalitě obrazu už mají z čeho vybírat. Dalším krokem bude v blízké době i přenos televizních kanálů ve 4K,“ říká Quique Vivas, viceprezident Vodafonu Czech Republic pro nefiremní zákazníky.

Snímky v nejvyšším rozlišení najdou diváci Vodafone TV ve speciálně označené sekci. Přitom u videotéky Vodafonu zákazník neplatí za každý zhlédnutý titul zvlášť - u vyšších televizních balíčků Komfort a Komplet je už videotéka v ceně. U tarifu Klasik získá zájemce přístup k více než 1000 filmů a seriálů za poplatek 99 korun měsíčně.

Pro přehrání 4K je však nutné mít nejen set-top box Vodafone TV, ale zároveň i televizi, která 4K kvalitu obrazu umožňuje. Takový televizor nabízí Vodafone svým zákazníkům se slevou nebo od 1 koruny a pak na splátky bez navýšení.

Kdo potřebný televizor k dispozici nemá, může si filmy také přehrát, automaticky se přepnou do standardního rozlišení.

Reklama
Vybrané články