Quantcast

Prima uvede pohádku Zakleté pírko

| redakce | tisk

Televize Prima v neděli uvede televizní premiéru filmové pohádky režiséra Zdeňka Trošky Zakleté pírko. Výpravnou podívanou s Lukášem Pavláskem v roli vodníka a Anastasií Chocholatou v roli chudé dívky Aninky odvysílá televize Prima přímo v den narozenin ve 20.15 hodin.

Režisér Zdeněk Troška se po divácky úspěšné pohádce Čertoviny vrátil po dvou letech znovu k tomuto žánru. Podle scénáře, který napsal společně s Markem Kališem, natočil svou devátou pohádku - Zakleté pírko. „Jde opět o klasickou pohádku, vyprávíme příběh chudé dívky, která se vydá do světa vysvobodit zakletého prince,“ naznačuje děj filmu režisér Zdeněk Troška.

Pohádkový žánr je to nejkrásnější, co vůbec existuje,“ dodává. „Pohádky jsou věčné, dívají se ně všechny generace od dětí po babičky a dědečky, a když se udělá pohádka s láskou, tak je nesmrtelná,“ vysvětluje Zdeněk Troška, proč se nechal zlákat a vrátil se k tomuto žánru.

Zakleté pírko (foto: FTV Prima)
▲ Zakleté pírko (foto: FTV Prima)

Pohádky Zdeňka Trošky patří k nejnavštěvovanějším českým filmům. Tu první, O princezně Jasněnce a létajícím ševci, natočil v roce 1987 a v kinech ji tehdy vidělo na 450 tisíc diváků. Prozatím poslední pohádka Zdeňka Trošky Čertoviny je třetím divácky nejúspěšnějším českým filmem roku 2018, v kinech ji vidělo 356 132 diváků, při televizní premiéře v průběhu velikonočních svátků 2019 ji pak na obrazovkách televize Prima ve dvou uvedeních zhlédlo téměř 1 300 000 diváků. Všechny pohádky Zdeňka Trošky si připisují další statisíce diváků při pravidelných televizních uvedeních, díky nimž je vidělo již několik generací diváků. A přestože se režisér na počátku natáčení nechal slyšet, že Zakleté pírko je jeho poslední filmovou pohádkou, všichni doufají, že tomu tak nebude.

Hlavní nadpřirozenou postavou Zakletého pírka je tentokrát vodník, a to v podání herce a komika Lukáše Pavláska. Aninku, která se vydá do světa najít a zachránit svého milého, hraje Anastasia Chocholatá. Zakletého prince Vítka ztvárnil Petr Urban, v rolích zlých sester Žouželíny a Boubelíny se představí Šárka Vaculíková a Lucie Polišenská, spolupráci se Zdeňkem Troškou si zopakují Sara Sandeva jako zlá princezna Ebenie nebo Andrea Hoffmannová v roli kněžny. Mladého knížete, jehož Aninka s vodníkem také zachrání, dostal herecky na starost Marek Lambora. Další postavy hrají například Martin Stránský, Dana Syslová, Jitka Smutná nebo Václav Svoboda.

Naztáčení pohádky Zakleté pírko (foto: FTV Prima)
▲ Naztáčení pohádky Zakleté pírko (foto: FTV Prima)

Zakleté pírko vzniklo stejně jako předchozí pohádka Čertoviny v produkci společnosti Fénix Film Dany Volákové a Michaely Flenerové. „Fenomén filmové pohádky je v naší kinematografii tradiční, nicméně doba se průběžně mění a nároky na příběh, který by pobavil nejen děti, ale i jejich rodiče, se neustále stupňují. Zdeněk Troška sází na žánrové pohádkové principy, na typologické rysy. Funkční a osvědčené kombinuje s přitažlivou výtvarnou stylizací a žánrově jasnou definici s polarizací dobra a zla. Prostě to je klasická pohádka,“ říká producentka Dana Voláková.

zdroj: FTV Prima

Reklama
Vybrané články