Quantcast

HBO začíná natáčet první slovenský seriál Víťaz

| redakce | tisk

HBO v těchto dnech začíná natáčet první slovenský seriál z originální produkce Max Original (s pracovním názvem) Víťaz. Jedná se o šestidílnou dramedy, kterou natáčí režisér Jan Hřebejk. Ten s HBO nepracuje poprvé, podílel se na obou řadách divácky úspěšného seriálu Až po uši.

Víťaz od scénáristů Zuzany Dzurindové (dcery bývalého slovenského předsedy vlády Mikoláše Dzurindy) a Petera Nagyho pojednává o slovenském premiérovi, který opouští svou úspěšnou kariéru politika a vrací se do běžného života. Následně zjišťuje, že doma nemá takovou moc, na jakou byl ve své funkci zvyklý.

V hlavní roli se představí známý slovenský herec Ady Hajdu, dále pak Ivana Chýlková, Milan Ondrík nebo Petra Dubayová.

Seriál Víťaz, Jan Bílek (ETAMP Film), Jan Hřebek (režišér), Milan Ondřík (herec), Ady Hajdu (herec), Martin Sacha (kameraman) (foto: HBO)
▲ Seriál Víťaz, Jan Bílek (ETAMP Film), Jan Hřebek (režišér), Milan Ondřík (herec), Ady Hajdu (herec), Martin Sacha (kameraman) (foto: HBO)

Seriál je prvním hraným projektem, který vzniká pod hlavičkou HBO Max Original a zároveň jde o první ryze slovenský seriál, na němž se podílí společnost HBO. Společnost ETAMP Film Production pro HBO Max seriál vyrábí.

Režisér Jan Hřebejk říká: „Výjimečnost série spočívá v unikátním scénáři Zuzany Dzurindové a Petra Nagyho. Komedie stojí na přesnosti situací a dialogů, na konkrétních detailech. Vídím už teď, že scény se svojí věrohodností a stavbou stávají spolehlivým odrazovým můstkem pro herce. Je to vynikající rodinná komedie napsaná s velkým pochopením pro všechny postavy. Věřím, že se budete smát Viktorově pošetilosti, narcismu nebo nehoráznosti, ale že si jeho i ostatní postavy zamilujete. K tomu nám dopomáhej HBO i ETAMP. Amen.“

Producentka HBO Max, Tereza Polachová o novém projektu říká: „Náš seriál představuje vtipný ponor do vztahů v jedné československé rodině. Ta má svá jedinečná specifika. Zuza Dzurindová, dcera bývalého slovenského premiéra a scénáristka série má sama zkušenost z první ruky, co to znamená žít v rodině s pracovně velmi exponovaným otcem. A nebojí se to napsat. A tak máme šanci sledovat střet mezi světem politiky, který je ve střední Evropě stále převážně mužskou doménou se světem rodiny, který je tu často ještě považován převážně za domácí hřiště. A to nehledě na fakt, že ženy pracují stejně tvrdě jako muži a denně jsou vystavovány dvojí zátěži. Typický muž to zde považuje za samozřejmost. A náš hlavní hrdina Viktor není jiný.“

Johnathan Young, producent HBO Max, uvedl: „Seriál Víťaz si dělá legraci z nabubřelosti, patriarchátu a politiky. Je jedinečný tím, že zobrazuje slovenské i české postavy, místa a kulturu a dává divákům možnost nahlédnout do života rodiny, jejíž členové se snaží si k sobě opět najít cestu.“

Po roce a půl chaotických restrikcí a omezeních v boji s covidem začínáme natáčet nový seriál pro HBO Max. V minulosti jsme realizovali seriály Hořící keř, obě řady Až po uši, Pustinu a Bez vědomí. Kvalita všech těchto seriálů a jejich divácký ohlas jsou pro nás pro všechny do budoucna velmi zavazující. Víťaz má slovenskou stopu nejen v osobách scénáristů a v prostředí, ve kterém se odehrává, ale i v osobě hudebního skladatele. Herecké obsazení, které je až na jednu výjimku výhradně ze Slovenska, slibuje to nejlepší co můžeme v současnosti mít, včetně mladé generace. Věřím, že právě správný mix českých a slovenských povah a dech beroucích talentů všech tvůrců nám pomůže zrealizovat dobře tento krásný scénář,“ dodává Jan Bílek producent ze společnosti Etamp Film Production.

zdroj: HBO

Reklama
Vybrané články