Quantcast

Správy a komentáre na RTVS v novém vysílacím čase

| redakce | tisk

Slovenský veřejnoprávní vysílatel RTVS (Rozhlas a televize Slovenska) doplňuje hlavní večerní zpravodajský blok a posiluje ho pořadem "Správy a komentáre" (Zprávy a komentáře). Od pondělí 15. listopadu se přesouvá z nočních hodin do hlavního vysílacího času v 19:45 hodin na program RTVS Jednotka.

Moderátoři Zpráv a komentářů budou k divákům promlouvat z upraveného zpravodajského studia s hosty každý pracovní den od pondělí do pátku, bezprostředně a bez přerušení po hlavní večerní zpravodajské relaci Zprávy RTVS.

Hlavní večerní pořad bude na Jednotce nadále začínat ve 20:30 hodin.

Logo RTVS
▲ Logo RTVS

"Naším záměrem je přinést pestré názorové spektrum na stěžejní téma, které rezonuje ve společnosti, a RTVS v tomto formátu poskytne divákovi prostor pro získání ucelenějšího obrazu. Zprávy a komentáře budou i nadále odrážet nejdůležitější události dne, které budou zpracovány formou analýz, komentářů a krátkých informačních bloků," říká Vahram Chuguryan, ředitel sekce zpravodajství a publicistiky RTVS.

Plánovanou změnou chce RTVS přinést divákům komplexnější zpravodajské informace v hlavním vysílacím čase a tím ještě více zkvalitnit hlavní zpravodajský blok. RTVS bude sledovat výsledky plánované změny a bude i v budoucnu reagovat na poptávku diváků.

Podle průzkumu společnosti Median SK považují diváci RTVS její zpravodajství dlouhodobě za nejdůvěryhodnější na Slovensku a RTVS hodlá i tímto krokem posílit svou pozici na trhu.

Reklama
Vybrané články