Quantcast

Magyar Telekom ukončí DTH službu

| redakce | tisk

Ve druhé polovině ledna 2022 společnost Magyar Telekom dále zjednoduší svou televizní nabídku odstraněním satelitní služby T-Home ze svého portfolia. Díky tomuto rozhodnutí bude operátor nabízet TV balíčky založené pouze na IP protokolu.

Maďarský Telekom uzavře svou satelitní platformu 21. ledna 2022, takže od tohoto dne si noví zákazníci budou moci předplatit pouze IPTV. Současní předplatitelé DTH budou moci stále využívat DTH za nezměněných podmínek, není však známo, jak dlouho.

Platforma satelitní televize T-Home využívá infrastrukturu Spacecom, izraelského operátora satelitní konstelace Amos 3/7, na orbitální pozici 4°W. Připomeňme, že Spacecom oznámil akvizici 51 % svých akcií maďarskou společností 4iG Plc. v říjnu 2021.

T-Home je služba DTH v Maďarsku provozovaná národním telekomunikačním operátorem Magyar Telekom. Platforma vznikla na konci roku 2008 a po třech měsících provozu zaznamenala 5 tis. předplatitelů, což lze považovat za dobrý výsledek vzhledem k přítomnosti na trhu silné konkurence Direct One a Digi TV (0,8°W / 1°W). T-Home je první satelitní platforma v Maďarsku, rozšířená o interaktivní služby v roce 2011. V té době jich měla již téměř 300 tisíc zákazníků.

Vzhledem k neustálému rozvoji pevné sítě operátora se ukázalo, že drahá satelitní televize by měla být nabízena abonentům maximálně v oblastech, kde IPTV z různých důvodů nemůže fungovat.

Operátor před 5 lety připravil balíčky DTH o výše uvedenou interaktivní službu a v omezené míře ji zpřístupnil současným předplatitelům. Dnem 21. ledna 2022 končí uzavírání nových smluv na satelitní televizi T-Home.

Maďarský Telekom o něco dříve v létě 2014 zrušil třetí pilíř svého televizního portfolia, digitální kabelovou síť, aby nasměroval zákazníky na platformu IPTV a uvolnil cennou kapacitu pro modernizaci internetové služby v síti HFC.

Podle obchodní zprávy společnosti měl Magyar Telekom na konci třetího čtvrtletí roku 2021 192 tisíc zákazníků DTH, 98 tis. zákazníků kabelové televize a 997 tis. IPTV klientů. Od té doby překročila základna předplatitelů IPTV hranici jednoho milionu předplatitelů.

zdroj: satkurier.pl + hwsw.hu + media1.hu

Reklama
Vybrané články