Quantcast
Konference Radiokomunikace

Canal+ dokončil akvizici SPI International

| redakce | tisk

Společnosti CANAL+ Group a SPI International oznámily, že byla dokončena transakce, v jejímž rámci společnost CANAL+ Group získá 70% podíl ve společnosti SPI International. Strany získaly souhlasy všech požadovaných regulátorů trhu v Evropě, ale trvalo to o něco déle, než se původně očekávalo - chyběl souhlas maďarského regulátora.

Očekává se, že společnost SPI International, mezinárodní mediální skupina s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti distribuce obsahu a vysílání televizních kanálů po celém světě, významně posílí možnosti růstu skupiny CANAL+ na evropských trzích, pokud jde o nabídku placené televize a "nové služby atraktivní pro zákazníky". Společnost SPI International bude pokračovat v rozvoji svého podnikání a v expanzi po celém světě, což bude přínosem pro celou skupinu CANAL+, uvádí se v tiskové zprávě.

Logo Canal+
▲ Logo Canal+

Společnost SPI International nabízí 42 televizních kanálů a vlastní mnoho známých značek, jako jsou: FilmBox, Film1, Kino Polska, Stopklatka, Dizi, jakož i tematické kanály a streamovací služby, včetně FilmBox+. Společnost SPI International vlastní 65,15% podíl ve společnosti Kino Polska TV.

Skupina CANAL+ je jednou z předních mediálních společností a provozovatelů placené televize, mimo jiné vlastníkem společnosti M7 Group, provozovatele česko-slovenské satelitní platformy Skylink. Celkový počet předplatitelů skupiny CANAL+ na celém světě činí 23,7 milionu. Skupina je vlastněna francouzskou mediální společností Vivendi.

Transakce mezi společnostmi CANAL+ Luxembourg s.a.r.l. a Cooperatieve SPI International U.A. byla oznámena v září 2021.

zdroj: satkurier.pl

Reklama
Vybrané články