Quantcast
CryptoBox 800 UHD

ČT uctí památku Josefa Abrháma

| redakce | tisk

Speciální programovou nabídkou uctí Česká televize dnes v hlavním večerním vysílacím čase památku filmového, televizního a divadelního herce Josefa Abrháma. Diváci si jej mohou na prvním programu připomenout třeba filmovými klasikami Vrchní, prchni či Svatební cesta do Jiljí.

Současně se celý den věnuje odchodu významné herecké osobnosti zpravodajská Čtyřiadvacítka a v průběhu týdne pak do vysílání zařadí ikonické pořady, v nichž vynikl Abrhámův talent, také ČT3 a ČT art. Kromě jiného nabídnou tragikomedii Hráči či televizní inscenaci veselohry Jak je důležité míti Filipa.

Diváci Jedničky uvidí dnes od 20:10 oblíbenou komedii Hynka Bočana Svatební cesta do Jiljí, v níž si Abrhám zahrál po boku své manželky Libuše Šafránkové. Následovat bude od 21:35 bezmála hodinový pořad nazvaný Josef Abrhám, jenž připomene mimořádnou hereckou osobnost televize, filmu i divadla a o půl jedenácté první program České televize odvysílá kultovní snímek Ladislava Smoljaka Vrchní, prchni, ve kterém herec ztvárnil legendární postavu falešného číšníka Vávry.

Jposef Abrhám (foto: ČT)
▲ Jposef Abrhám (foto: ČT)

Zpravodajská Čtyřiadvacítka se Josefu Abrhámovi věnuje ve Studiích ČT24 v průběhu celého dne a večer krátce po osmé nabídne vzpomínky vybraných hostů na legendárního herce v pořadu 90' ČT24.

Další ikonická díla připomene ČT3 a ČT art
S mimořádnou programovou změnou přichází také ČT3 a ČT art. Trojka uvede zítra večer, 18. května, televizní inscenaci veselohry Jak je důležité míti Filipa, v níž Abrhám účinkuje spolu s Jaromírem Hanzlíkem, a pořad Úsměvy Josefa Abrháma. Art připomene českou hereckou osobnost v sobotu 21. května tragikomedií Hráči, režírovanou spoluzakladatelem Činoherního klubu a Abrhámovým dlouholetým spolupracovníkem Ladislavem Smočkem, či snímkem Člověk proti zkáze.

zdroj: ČT

Reklama
Vybrané články