Quantcast

Rod draka je nejsledovanější premiéra v historii HBO

| redakce | tisk

Původní drama HBO House of the Dragon (Rod draka) debutovalo na HBO Max v Čechách a na Slovensku s historicky největší sledovaností u všech nových seriálů nebo filmů uváděných na streamovací platformě HBO.

Během prvních 48 hodin po uvedení zaznamenal první díl seriálu Rod draka nejvíce odsledovaných hodin ze všech nových titulů, včetně filmu The Batman, který měl na HBO Max premiéru letos na jaře.

Rod draka (foto: HBO)
▲ Rod draka (foto: HBO)

"HBO Max patří k jedné z nejoblíbenějších streamovacích platforem na světě. Rod draka je zdaleka nejpopulárnějším startem v historii HBO a HBO Max v Čechách a na Slovensku - překonává všechny předchozí rekordy pro nově uváděný titul. Sledovanost prvního dílu překonala všechna očekávání," uvedla k tomu Pavla Brožková, tisková mluvčí HBO Max.

První díl seriálu Rod draka byl na HBO Max spuštěn ve 21 evropských zemích v severských zemích, Nizozemsku, střední a východní Evropě a na Pyrenejském poloostrově v pondělí ve 3 hodiny ráno středoevropského času. Platforma zaznamenala nebývalý zájem již od časných ranních hodin, který vyvrcholil v pondělí večer.

Rod draka (foto: HBO)
▲ Rod draka (foto: HBO)

Ve Spojených státech přilákala premiéra seriálu v neděli večer 10 milionů diváků na lineárních platformách a HBO Max a stala se tak s největším počtem diváků pro jakýkoli nový původní seriál v historii HBO naprostým vítězem.

Desetidílný seriál na motivy knihy George R. R. Martina Oheň a krev, který bude mít premiéru během nadcházejících 9 pondělků, se odehrává 200 let před událostmi seriálu Hra o trůny a vypráví příběh rodu Targaryenů. V dramatickém seriálu hrají Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel a Rhys Ifans.

George R. R. Martin je spolutvůrcem a producentem, Ryan Condal je spolutvůrcem, spoluautorem seriálu, producentem a scenáristou a Miguel Sapochnik je spolutvůrcem, producentem a režisérem. Producenty jsou Sara Hess, Jocelyn Diaz, Vince Gerardis a Ron Schmidt.

zdroj: HBO

Reklama
Vybrané články