Quantcast

Seriálový kanál FX 2 HD jen z jednoho TP

| redakce | tisk | názory

Atraktivní bezplatný ( FTA) seriálový kanál FX 2 HD je dostupný pro satelitní diváky už jen z jednoho vysílacího transpondéru satelitu TürkmenÄlem/MonacoSat na pozici 52°E.

Pro příjem stanice je nutné ověřit, zda je program naladěn z platných vysílacích parametrů. Záměrně nepíšeme o frekvenci, neboť ta stále je platná - liší se transpondér a ostatní parametry multiplexu.

Program FX 2 HD se doposud vysílal na kmitočtu 10,762 GHz s horizontální polarizací. Zde bylo vysílání ukončeno a uvolněná kapacita byla využita pro jiný program - Persia Tajik HD.

FX 2 HD - záběr z příjmu stanice
▲ FX 2 HD - záběr z příjmu stanice

Vysílání FX 2 HD je možné na pozici 52°E sledovat i nadále a to na stejném kmitočtu s opačnou - vertikální - polarizací. Stanice je součástí DVB-S multiplexu.

Transpondér pracuje ve východním paprsku. Příjem je proto bezproblémový s parabolami malých rozměrů (od cca 60 cm) na území Čech. Směrem na východ signál postupně slábne a pro příjem se doporučuje parabola o větším průměru (cca 90 cm).

FX 2 je součástí skupiny kanálů FX, které přinášejí zábavu pro celou rodinu. Program FX 1 se zaměřuje na filmy, FX 2 na seriály a FX 3 na rodinný obsah. Stanice jsou určeny pro persky hovořící publikum. Především první dva programy jsou zajímavé pro diváky v Evropě v dosahu pokrytí - vysílají totiž filmy a seriály v původním znění (většinou v angličtině) s perskými titulky.

Ve vysílání stanice FX 2 se objevují takové seriály jako Jak jsem potkal vaši matku, Moderní rodina, Simpsonovi, Vikingové, The Walking Dead, Přátelé a další. Program vysílá i EPG na nejbližších cca 24 hodin.

aktuální technické parametry - FX 2 HD:

• TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E), freq. 10,762 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S/QPSK, FTA

názory čtenářů
Reklama
Vybrané články