Quantcast

History 2 HD s kódováním Slovak Telekomu

| redakce | tisk | názory

Dokumentární kanál History 2 HD by se mohl objevit v nabídce některých DTH platforem, kterým dodává své satelitní služby společnost Slovak Telekom (ST). K tomuto programu byly připojeny CA systémy, které používá právě tento operátor.

History HD spolu se sesterským programem History 2 HD jsou vysílány z nové kapacity na satelitu Intelsat 10-02 (1°W), na kmitočtu 12,687 GHz s vertikální polarizací. Jedná se o tzv. distribuční signál, který obsahuje obsahuje řadu audio stop a DVB titulků pro potřeby televizních operátorů v různých zemích.

Kanál History HD je zde poskytován s volitelnou audio verzí v češtině, maďarštině, ruštině, turečtině a angličtině. Vedle audio stop je poskytována lokalizace i formou DVB titulků v dánštině, estonštině, finštině, řečtině, chorvatštině a makedonštině.

Druhý program, History 2 HD je nabízen s českou, ruskou a anglickou audio stopou, dále s DVB titulky v dánštině, finštině, norštině, švédštině, arabštině, bulharštině, dánštině a finštině.

Obě distribuční verze jsou kryptovány systémem Conax (CAID 0B00). Nyní jsou zde připojeny i CA systémy Nagra MA (CAID 1882 a 1886) pro karty a moduly, které provozuje Slovak Telekom.

Připomeňme, že pro své zákazníky ST nabízí vlastní distribuci History HD (freq. 12,563 GHz, pol. V). Simulcryptem může ušetřit kapacitu pro jiné programy a služby. History 2 HD operátor ST doposud neposkytoval.

Vysílání stanice History 2 HD se zaměřuje na pořady o historii. Některé pořady jsou lokalizovány do češtiny. S rozšířením distribuce pro českých a slovenských tv platforem lze očekávat, že lokalizace se bude navyšovat.

technické parametry - History HD, History 2 HD:

• Intelsat 10-02 (1°W), freq. 12,687 GHz, pol. V, SR 28800, FEC 3/5, DVB-S2/QPSK

názory čtenářů
Reklama
Vybrané články