Quantcast

Abeceda satelitního příjmu

Jak přijímat jiné družice s přijímačem Philips DSX 6010 od UPC

Přijímač Philips DSX6010S     I když se objevují názory, že receiver dodávaný UPC DTH není zařízen na příjem jiných družic než satelitního systému Thor a systém to na první pohled opravdu neumožňuje, existuje způsob jak Philipse přinutit aby nám ukázal programy z jiných satelitních pozic.
    Systém Philipsu při startu kontroluje jestli je dostupný paket UPC a samozřejmě při příjmů z jiných satelitů tam takový signál být nemůže a přichází blokace přijímače a na obrazovce se objeví prosba o zapnutí jednoho kanálu paketu UPC.
    Tady asi všichni co to zkoušeli rezignovali. Ale přijímač kontroluje paket jen při zapnutí. Nic tedy nestojí v cestě, aby se zapnul při nastavení antény na Thoru a poté se dá přesměrovat na jinou družici bez vypnutí. Toto je hlavní zásada, jinak se nepovede nic.
    Takže máte anténu otočenou na Thor. Pokud vlastníte natáčecí zařízení s pozicionérem tak není problém ji otočit na jinou družici a začít programovat přijímač.
 1. Vejděte do Hlavního menu tlačítkem menu
 2. Po výběru Instalace se na obrazovce objeví možnost Konfigurace systému a tu samo vyberete.
 3. Zapíšete parametry jednoho s transpondérů satelitu ze kterého chceme zaprogramovat kanály. Např. parametry transpondéru Antena Hungaria 12,149 GHz/H, SR 27500, FEC 3/4 z Hot Birdu. Je třeba mít na paměti, že v případě jiných než Thor satelitů, Philips neprogramuje všechno a tak v závislosti od vybraného transpondéru můžeme získat od několika do několika desítek zaprogramovaných kanálů.
 4. Po zapsání žádaných parametrů po několika stiscích Menu, kláves kurzoru a OK přicházíme do menu Najít Satelit a vybíráme horní nabídku.
 5. Pokud jste dříve nastavili anténu správně měl by se po chvíli objevit signál.
 6. Zadejte OK a na obrazovce se objeví nápis Přijmout. Není jiná možnost než to udělat.
 7. Pak vybíráme Najdi Službu a přijímač začíná hledat info o síti a službě a začíná programování.
 8. Po několika minutách se na obrazovce objeví seznam nalezených programů.
 9. Vybereme možnost Instaluj a na obrazovce se objeví první program.
 10. Teď už jen následuje palba tlačítkem OK jako znak přijetí těchto programů.
 11. Jen připomínám, že vypnutí přijímače znamená zopakovat celou zábavu od začátku. Tzn. Otočit na Astru, zaprogramovat paket UPC a GOTO na začátek návodu.
 12. Celá akce působí trochu těžkopádně, ale znamená několik set dalších programů.