CryptoBox 800 UHD

Francouzský Sci-Fi Channel se proměnil na Syfy

| redakce | tisk

Francouzská mutace populárního kanálu věnovanému vědecko-fantastickým seriálům a filmům Sci-Fi Channel změnila svůj název i vizuální ident na Syfy Universal. Americká verze Sci-Fi Channel se proměnila již 7.7.2009, po téměř 17 letech provozu.

Postupně všechny verze Sci-Fi Channel v Evropě dostanou nový název Syfy - v Polsku je plánovaný rebranding negativně přijímán.

Charakter stanice se nijak výrazně nemění. I nadále bude stanice přinášet sci-fi seriály a filmy.

Hlavním důvodem pro změnu názvu kanálu bylo možnost patentovat si název "SyFy" na rozdíl od původního označení Sci-Fi Channel, který nemohl být chráněn zákonem.

Sci-Fi Channel se vysílá v řadě zemí Evropy - Velké Británii, Irsku, Španělsku, Portugalsku, Francii, Německu, Rakousku, Švýcarsku, Rusku, Nizozemí, Belgii, Polsku, Rumunsku, Chorvatsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině, Slovinsku, Makedonii a Černé Hoře.

NBC Universal v minulosti oznámila, že všechny její stanice změní vizuální identitu a jméno:

Universal Channel - hlavní zábavní kanál věnovaný kvalitním seriálům a filmům

13th Street Universal - kanál věnovaný dramatům, thrillerům a krimi

Sysy Universal - domov pro sci-fi a fantasy žánr

Diva Universal - zábavní kanál pro ženy - drama, talk show, reality show

Universal Studio - kanál věnovaný kultovním filmům.

Francouzská verze SyFy Universal vysílá na satelitu Astra (19,2°E), na kmitočtu 11,934 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, CA Mediaguard + Viaccess. HD verze je na stejné orbitální pozici na kmitočtu 12,670 GHz, pol. V, SR 22000, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK/MPEG-4, CA Mediaguard.

zdroj: mportal.com.hr