CryptoBox 800 UHD

SCT prolomen. Dostupný na Gold kartách

| redakce | tisk

Italské hard core kanály SCT (Satisfaction Channel Television) byly v kódovacím systému Viaccess PC 2.6 prolomeny. Na internetu se objevily první náplně, které umožňují neautorizovaný příjem na starých Gold kartách.

O prolomení systému Viaccess PC 2.6 se již delší dobu spekuluje. Dokonce jsou na internetu zdrojové kódy programu, který umožňuje příjem placených programů bez nutnosti přístupové karty a tedy i možnost jednoduché implementace do emulátorů (EMU).

Prolomení systému je špatnou zprávou pro provozovatele SCT a dalších vysílatelů, kteří využívají systém Viaccess. Ti totiž budou muset urychleně situaci řešit - buď výměnou karet za novější typ nebo přechod na jiný, bezpečnější systém podmíněného přístupu. O této možnosti dlouhodobě uvažuje provozovatel ruské pay-tv NTV Plus, který již musel provést několik výměn přístupových karet.

Výměny karet jsou pro provozovatele pay-tv dalšími náklady navíc - se kterými mnohdy ani ve svých rozpočtech nepočítají.

Prolomený systém Viaccess PC 2.6 umožňuje příjem programů paketu SCT - konkrétně SCT, SCT Plus, SCT Golden Girls, SCT Top a SCT Italy. Programy se vysílají přes satelit Hot Bird 8 (13°E), freq. 11,727 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK.

Tato zpráva má pouze informační charakter. Neslouží jako návod pro pirátský příjem digitální satelitní televize a ani jej nepodporuje. Pro příjem placené televize si obstarejte řádné předplatné pay-tv, která je v dané zemi dostupná.

zdroj: satmag.it