CryptoBox 800 UHD

i-Concerts HD - novinka v Satellite BG

| Martin Vyleťal | tiskobrázek k článku: i-Concerts HD - novinka v Satellite BG

V nabídce bulharské satelitní pay-tv služby Satellite BG se objevil další kanál ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) - i-Concerts HD. Paket Satellite BG je teprve druhou satelitní DTH platformou, která jej bude svým klientům poskytovat.

HD kanál iConcerts se objevil na DVB-S2 transpondéru Satellite BG a identifikuje se zatím jen jako I - Concerts. Vysílání bylo v době publikování zprávy šířeno v režimu FTA, takže bylo možné stanici přijímat na libovolném HD set top boxu. Později dojde k zakódování signálu systémy Conax a CryptoWorks. Program pak bude k dispozici jen abonentům bulharského providera.

i-Concerts HD se vysílá v rozlišení 1440x1080 s video bit ratem 5,3 Mbit/s a se zvukem v kvalitě 256 kbit/s.

i-Concerts HD - novinka v Satellite BG
▲ i-Concerts HD - novinka v Satellite BG

i-concerts HD přináší koncertní vystoupení interpretů různých žánrů hudby. Je to první a zatím jediný HD kanál, který se specializuje na živá koncertní vystoupení.

Stanice přináší koncerty takových interpretů jako je např. Elvis Costello, Paul Simon, Yes, Bon Jovi, Marilyn Manson, Alice Cooper, Busta Rhymes, Korn, Mike and the Mechanics, UB40, Gary Moore, Ringo Starr, ZZ Top, Eric Clapton, U2, Bryan Adams, Lenny Kravitz, Black Eyed Peas, Amy Winehouse, Lily Allen, Sting, Santana, The Who, Toto, Scissor Sisters a řady dalších. Provozovatel drží práva k více než 800 koncertním vystoupením a svůj archív nadále rozšiřuje.

iConcert HD provozuje společnost Transmedia Communications.

i-Concerts HD - novinka v Satellite BG
▲ i-Concerts HD - novinka v Satellite BG

technické parametry:

Astra 3B (23,5°E), freq. 12,207 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S2/8PSK, Pilot ON