CryptoBox 800 UHD

Střední Východ: Nilesat vítězí v HD programech

| redakce | tisk

Satelitní operátoři usilují o zákazníky na Středním Východě. Nyní je vítěz u programů ve vysokém rozlišení (HDTV) jasný - egyptský satelitní operátor Nilesat provozující družice Nilesat 101, 102 a 201 na pozici 7°W. Další kapacitu využívá od Eutelsatu na družici Atlantic Bird 4A.

Minulý víkend zahájila pravidelné vysílání ve vysokém rozlišení mediální skupina MBC Group sedm HD kanálů. Jsou šířeny přes nový egyptský telekomunikační satelit Nilesat 201 na pozici 7°W. K programům MBC mají přístup diváci vybavení MPEG-4 set top boxy se systémem Conax od firmy Technosat. Jedná se o jednorázovou investici. Kanály MBC nejsou placenými programy.

Nilesat nyní šíří 33 HD programů. Vedle paketu stanic MBC, který obsahuje mimo jiné MBC2, MBC4, MBC Action, MBC Max, zpravodajský kanál Al Arabiya a MBC Drama, je z této pozice šířen i FTA program Dream HD. Placená služba Orbit Showtime v současnosti obsahuje 12 HD programů, zatímco Abu Dhabi poskytuje 11 stanic ve vysokém rozlišení a Al Jazeera Sports má 2 HD programy.

zdroj: advanced television