Astra 1H zůstává na 19,2E jako záloha
| redakce | tiskK 21.6.2012 dokončil satelitní operátor SES (Astra) ve spolupráci se svými zákazníky přesuny multiplexů ze staršího telekomunikačního satelitu Astra 1H na jiné družice, které pracují na pozici 19,2°E.
Parametry multiplexů a šířených služeb zůstaly zachovány. Ve všech případech se změnilo pokrytí mimo západní Evropu. V některých případech k lepšímu, jindy k horšímu.
Astra 1H byla vynesena nosnou raketou Proton v červnu 1999. Družice je vybavena 28 transpondéry v Ku a 2 v Ka pásmu. Očekávaná životnost družice je zhruba 15 let.
"Astra 1H zůstává na 19,2°E jako záložní satelit
," uvedl mluvčí SES (Astra) Markus Payer na dotaz webu Infosat. Znamená to, že družice bude připravena převzít služby v případě havárie některého z aktivních transpondérů.
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:05 Zázraky přírody
20:00 Bitva o Británii
20:20 Superlov III
20:15 Zákony vlka (8)
20:10 Labyrint 3 (3)
20:05 Sejdeme se na Cibulce
20:30 Záhady tela
20:10 Anjeli strážni
20:10 Gól sezóny
20:20 V sedmém nebi