Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Skylink chce vypnout TV SMÍCHOV a TELKU na CRW kartách

| redakce | tiskobrázek k článku: Skylink chce vypnout TV SMÍCHOV a TELKU na CRW kartách

Nedávno zařazené programy TV Smíchov a TELKA brzy zřejmě nebudou dostupné na CryptoWorks kartách Skylink a CS Link . Vypínání systému CryptoWorks u neplacených programů (balíček GRATIS) je dalším krokem v postupném vypínání starého systému CryptoWorks bez podpory.

"Nejprve pravděpodobně přijdou na řadu programy spuštěné v nedávné minulosti - tedy ty, které nebyly k dispozici v době, kdy si zákazníci karty kupovali," naznačuje další postup člen představenstva společnosti M7 Group, která služby Skylink a CS Link provozuje.

Nepřímo tak naznačil, že dalšími vypínanými programy v systému CryptoWorks (tj. CAID 0D03, 0D70 a 0D0F) budou TV SMÍCHOV, TELKA, Prima ZOOM, TV Fanda, TV Dajto, TV Fooor. Právě tyto stanice patří mezi programy, které byly na karty zařazeny po ukončení prodeje starých karet CryptoWorks.

Společnost M7 Group si již stanovila za cíl vypnout jeden ze tří systémů CryptoWorks již v letošním roce.

"Velmi rádi bychom alespoň jeden systém CryptoWorks vypnuli již v letošním roce," říká Jaromír Glisník.

Splnit tento úkol bude poměrně jednoduché. "Zbývá vyměnit cca 300 tisíc karet, což je docela dobře zvládnutelné. Vloni jsme vyměnili cca 1 milión," říká Jaromír Glisník.

Přesný plán vypínání zatím stanoven ale není. "Konkrétní plán redukce programů nemáme," dodává.

Skylink k 2.4.2013 vypnul starý systém CryptoWorks u neplacených HD programů - Nova HD, Prima Family HD, ČT HD a ČT Sport HD. Vypnutím starého systému skončil příjem těchto programů na starých CRW kartách ale také i možný ilegální příjem. Systém CryptoWorks je prolomen.

Reklama
Vybrané články