Quantcast

National Geographic Channel uvede přenos z Operace mozku

| redakce | tisk

National Geographic Channel ve spolupráci s Mental Floss odvysílá přenos chirurgického zákroku - hloubkové mozkové stimulace. V produkci Leftfield Pictures nabídne pořad Operace mozku přenos z operačního sálu ve fakultní nemocnici Case Medical Center v Clevelandu, Ohio.

Zároveň vám na pozadí tohoto zákroku přiblíží, co díky vědě a medicíně o mozku víme a co je třeba ještě objevit. Dvouhodinový speciál bude mít na National Geographic Channel premiéru v sobotu 5. prosince ve 20 hodin.

Od na Emmy nominovaného seriálu Mozek v akci k Operaci mozku pokračujeme v oslavování mozku jako nejsložitějšího a tajemného orgánu v lidském těle,“ řekl prezident původní programové tvorby a produkce NGC US Tim Pastore. „Nabídneme v reálném čase pohled do centra živého mozku, díky kterému se dozvíte nové věci a seznámíte se s nezapomenutelným příběhem.“

National Geographic Channel uvede přenos z Operace mozku
▲ National Geographic Channel uvede přenos z Operace mozku

Hloubková mozková stimulace je chirurgická procedura, kdy jsou pacientovi při plném vědomí vpraveny do mozku elektrody, prostřednictvím kterých se stimuluje jeho mozek a ovlivňují tak jeho stav. V USA je od roku 1997 schválena jako primární léčba při třesu a od roku 2002 se používá u pacientů s Parkinsonovou chorobou k omezení některých příznaků nemoci. I když je hloubková mozková stimulace poměrně běžný zákrok, provádí se pouze ve vybraných zdravotnických střediscích vybavených speciálním zařízením.

Díky partnerství s National Geographic Channel a Mental Floss doufám, že se nám podaří demystifikovat operaci mozku a zmírnit strach a stigma ohledně tohoto zákroku,“ prohlásil doktor Jonathan Miller, neurochirurg a ředitel centra pro funkční a regenerační neurochirurgii při fakultní nemocnici Case Medical Center. „Doufám, že prostřednictvím přenosu z hluboké mozkové stimulace se diváci vzdělají a nabídneme jim komplexní pohled na tuto průlomovou operaci.“

zdroj: NGC

Reklama
Vybrané články