Široká nabídka DVB-T antén

25 let placené televize v Německu

| redakce | Tisk

V neděli si připomene Německo jedno významné výročí. Bude to již 1/4 století od spuštění placené televize u našich západních sousedů. Dne 28.2.1991 začala vysílat tamní placená televize Premiere, předchůdce dnešní platformy Sky Deutschland.

Placená televize se stala třetím pilířem televizní zábavy v Německu vedle veřejnoprávních a komerčních programů. Podle Asociace provozovatelů komerčního vysílání (VPRT) je pay-tv aktuálně nejrychleji rostoucím segmentem na německém televizním trhu. Výnosy z pay-tv v roce 2015 odhaduje na 2,26 miliard eur, z nichž většina - přibližně 1,8 mil. eur - vygenerovala Sky Germany jako vedoucí platforma na trhu.

Nabídka placené televize se postupně měnila. Zatímco na počátku měli zájemci k dispozici jeden program Premiere, dnes mohou vybírat ze široké nabídky více než 100 programů v HD a SD rozlišení. Jen v loňském roce operátor přinesl 80 filmů denně a více než 150 seriálů v premiéře.

Dva dny po spuštění stanice Premiere - 2.3.1991 - vysílala nová placená televize první živý přenos z německé fotbalové Bundesligy. Dnes sleduje přenosy v průměru 5,36 milionu lidí, z toho 3,61 mil. skrze lineární televizní vysílání, 0,65 mil. na mobilech na Sky Go a Sky Online a 1,1 mil. diváků ve sportovních barech Sky.

Sky Deutschland má dnes 4,5 mil. předplatitelů.