Quantcast

Animovaný seriál Archer míří na Prima Comedy Central

| redakce | tisk

Prima Comedy Central zařazuje do vysílání další novinku a rozšiřuje tak svoji stále rostoucí nabídku animovaných seriálů pro dospělé. I přes tvrdou konkurenci se Archer setkal s nebývalým úspěchem, za který vděčí nejen neotřelému mixu špionského žánru a černého humoru, ale i trefnému reflektování naší doby.

Sterling Archer je ten nejlepší tajný agent na planetě Zemi. Tedy alespoň to o sobě tvrdí. Ve skutečnosti má do uhlazeného gentlemana typu Jamese Bonda, jenž nezištně zachraňuje svět, pořádně daleko. Jeho více než kladný vztah k alkoholu, rychlým autům, drogám a nevázanému sexu způsobuje útrapy jak jeho kolegům, tak i nadřízeným. To vše, spolu s jeho prořízlou pusou a nedostatkem sociální inteligence, z něj tvoří ukázkový příklad postavy, kterou budete nenávidět i milovat zároveň.

Animovaný seriál Archer míří na Prima Comedy Central
▲ Animovaný seriál Archer míří na Prima Comedy Central

Důležitou roli v seriálu má také Archerova matka a šéfová v jedné osobě. Malory Archerová je sobecká manipulativní hlava agentury ISIS (International Secret Intelligence Service), která stejně jako její syn snídá, obědvá i večeří drinky. Na druhou stranu dokáže ukázat i svou lidskou tvář a vyvinout neskutečnou snahu s cílem zachránit Archera a jeho kolegy z nepříjemných situací.

Kromě této povedené dvojice v agentuře pracuje i pestrý kolorit zkrachovalých existencí. Jediný, kdo své povolání bere vážně je Archerova kolegyně a ex-přítelkyně Lana. Ta se po rozchodu dala dohromady s agenturním účetním Cecilem, což nese Archer značně nelibě. Skupinu doplňuje také neurotický megalomanský vynálezce Dr. Kreuger a boubelatá jižanská asistentka Pam.

Animovaný seriál Archer míří na Prima Comedy Central
▲ Animovaný seriál Archer míří na Prima Comedy Central

Nápad na seriál dostal jeho tvůrce Adam Reed, když popíjel kávu v jedné kavárně na západě Španělska. Stála vedle něj velice atraktivní žena, kterou však nedokázal oslovit. V hlavě se mu zrodil prototyp tajného agenta, který by v jeho situaci přesně věděl, co říct a jak onu krásnou ženu získat. Zajímavým faktem je pak rozhodnutí tvůrců nezmiňovat od sedmé série jméno agentury ISIS, jelikož by mohlo dojít k záměně se zkratkou názvu v té době se formujícího Islámského státu.

Nenechte si ujít českou premiéru cenami ověnčeného animovaného seriálu Archer již v úterý 10. února ve 21:00 na Prima Comedy Central.

zdroj: PCC

Reklama
Vybrané články