CryptoBox 800 UHD

PPF kupuje mobilní operátory Telenoru

| redakce | tisk

Společnost PPF Group kupuje za 2,8 miliardy eur mobilní operátory společnosti Telenor ve střední a východní Evropě (CEE). Transakce zahrnuje mobilní operátory Telenoru v Maďarsku, Bulharsku, Černé Hoře a Srbsku a poskytovatele technologických služeb Telenor Common Operation.

Operace v regionu střední a východní Evropy tvořily 9 procent příjmů skupiny Telenor nebo 8% EBITDA v roce 2017.

Mobilní operátoři Telenoru mají více než 9 milionů zákazníků v regionu CEE a přibližně 3500 zaměstnanců.

PPF Group je největší soukromou investiční skupinou ve střední a východní Evropě s přibližně 35 miliardami aktiv. PPF investuje do různých odvětví, včetně bankovnictví, spotřebitelského financování, nemovitostí, těžby a telekomunikací. V roce 2013 PPF koupila společnost O2 Czech Republic od firmy Telefonica a letos Nova Broadcasting Group v Bulharsku.

Společnosti Telenor a PPF se dohodly na odložené kupní ceně, přičemž 400 milionů eur z výnosů bude vyplaceno ve čtyřech splátkách během čtyř let.

Transakce vyžaduje schválení regulačními úřady a očekává se, že bude dokončena během třetího kvartálu letošního roku.

Telenor poskytovala mobilní služby v regionu CEE po dobu 25 let. Na maďarský trh vstoupila v roce 1994 po akvizici společnosti Pannon a později expandovala v regionu se zahájením mobilních služeb v Černé Hoře v roce 1996 a akvizicí Mobi 063 v Srbsku v roce 2006 a v roce 2013 získala v Bulharsku mobilního operátora Globul.