Široká nabídka DVB-T antén

Vodafone kupuje kabelového operátora UPC

| redakce | tiskobrázek k článku: Vodafone kupuje kabelového operátora UPC

Kabelový operátor UPC bude mít v Česku a v dalších třech zemích nového majitele. Společnost Liberty Global plc, která UPC vlastní, oznámila uzavření definitivní dohody o prodeji svých aktivit v České republice, Maďarsku, Rumunsku a Německu firmě Vodafone.

Transakce je za podnikovou hodnotu přibližně 19 miliard eur na bázi US GAAP ve srovnání s 18,4 miliardami eur na bázi EU-IFRS.

Tyto čtyři podniky představovaly zhruba 28 procent konsolidovaného provozního cash flow společnosti Liberty Global, který nezahrnuje 50% podíl společnosti VodafoneZiggo v Nizozemí.

Transakce bude oznámena Evropské komisi pro regulační schválení a očekává se, že bude dokončena v polovině roku 2019.

Po dokončení transakce bude společnost Liberty Global i nadále vedoucím poskytovatelem kabelové televize a širokopásmového připojení k internetu v Evropě s konsolidovanými operacemi ve Velké Británii, Irsku, Belgii, Švýcarsku, Polsku a na Slovensku. Tyto společné operace dosahují do 24 milionů domácností a poskytují video služby, rychlé internetové připojení a telefonní služby pro 26 milionů zákazníků a mobilních služeb pro 6 milionů zákazníků. Navíc Liberty Global vlastní 50 procent VodafoneZiggo, společný podnik v Nizozemí.