Široká nabídka DVB-T antén

24i Media kupuje Mautilus

| redakce | tisk

24i Media, přední poskytovatel technologie aplikací pro internetové TV, mezi jehož zákazníky patří přední světové společnosti zabývající se médii, dnes oznamuje akvizici společnosti Mautilus, významné globální společnosti, která se specializuje na vývoj pro Smart TV, HbbTV a další aplikace pro různá zařízení, a získává v ní 100% majetkový podíl.

Díky novým produktům a vlastnostem posílí akvizice technologický rámec 24i a prostřednictvím zkušených specialistů z firmy Mautilus se navýší i stávající produkce společnosti. Akvizice Mautila je dalším krokem v ambiciózních plánech firmy 24i dodávat inovativní, modulární, flexibilní a škálovatelné aplikace pro video streamování.

Mautilus s námi sdílí naši vizi a dobře ví, že je důležité dodávat našim klientům a jejich koncovým uživatelům dokonalé a podmanivé zkušenosti. Její řešení významně doplňuje širší portfolio 24i a umožní nám i nadále pokračovat v budování globální základny aplikací pro internetové TV, a to s nejlepšími talenty z tohoto oboru,“ řekl Martijn van Horssen, CEO a spoluzakladatel 24i. „Jsme opravdu nadšeni, že se stáváme součástí nesmírně talentovaného týmu, což přispěje k tomu, abychom byli ještě více konkurenceschopní. Sdílení našich hodnot, naší kultury a našeho trvalého závazku přinášet nejmodernější řešení novému televiznímu průmyslu umožní společnosti 24i dodávat na trh ještě lepší řešení. Prostřednictvím nejmodernějších technologií poskytneme jako jedna společnost zákazníkům opravdu inovativní řešení.“

V současném nově se vyvíjejícím video prostředí pokračuje 24i v růstu a expanzi. Rok 2017 byl rokem rekordního růstu a tento trend pokračuje i do roku 2018. Ve skutečnosti je akvizice společnosti Mautilus již druhou akvizicí firmy 24i v roce 2018; v březnu proběhla akvizice firmy Vigour, poskytovatele multiscreenové video platformy.

Inovace, agilita a schopnost expandovat jsou základními ingrediencemi k surfování po úžasných vlnách, které přináší fundamentální změny v TV průmyslu. Vybíráme si partnery, kteří posilují naši strategickou pozici, a proto jsme byli schopni náš růst ještě urychlit. Vždy se snažíme zacílit na velké mediální profesionály, ať již individuálně nebo prostřednictvím spojení s vysoce hodnocenými partnery jako je Mautilus. Na základě naší úspěšné integrace s bývalým front-end týmem Siemens CVC v roce 2016 jsme přesvědčeni o tom, že vytváříme hodnotu a vzájemnou plodnou interakci našich týmů v Brně,“ dodává spoluzakladatel a Chief Strategy Officer Hans Disch ze společnosti 24i.

Mautilus vyvíjí TV aplikace pro různé platformy, včetně chytrých televizí, mobilů, HbbTV a rovněž i hrací konzole, set-top-boxy a mnoho dalších. Mezi její zákazníky patří HBO, iflix, T-mobile, O2, CME anebo Showmax.

Spojení s 24i nám umožní poskytovat zákazníkům lepší služby, protože budeme moci nabídnout nové možnosti streamování video technologií,“ řekl Řehoř Vykoupil, CEO firmy Mautilus. „Tato kombinace nám umožní dodávat svým zákazníkům ta nejlepší řešení a zároveň získáme skvělý domov pro naši technologii i tým. Díky naší jedinečné kombinaci zkušeností z různých platforem, speciální odbornosti v oblasti HbbTV a znalosti adresovatelné TV můžeme posílit a zrychlit ambice 24i stát se neuznávanějším poskytovatelem technologie pro vývoj špičkových video aplikací, a to napříč různými zařízeními. Petr Mazanec, Ivan Bradáč a já, jako zakladatelé firmy Mautilus jsme opravdu hrdi, že jsme se přidali do rodiny 24i.“

zdroj: 24i