CryptoBox 800 UHD

1.8. skončí beIN Sports ve Španělsku

| redakce | tisk

Společnost beIN Sport ukončí svoji činnost ve Španělsku k 1. srpnu 2018. Abonenti byli o této skutečnosti informováni e-mailem. Ačkoliv beIN Sports neuvedlo důvod, proč se stahuje ze španělského trhu, může konec na tomto trhu souviset se ztrátou důležitých televizních práv pro toto území.

Na druhou stranu placená televize ve Španělsku není tak žádaná - Španělé preferují volně vysílané programy. Pirátství v této zemi je navíc velmi rozšířené.

1.8. skončí beIN Sports ve Španělsku
▲ 1.8. skončí beIN Sports ve Španělsku

Neoficiálním důvodem pro opuštění španělského trhu společností beIN Sports je získání vysílacích práv na Ligu mistrů UEFA a Evropskou ligu UEFA společností Telefónica. Na internetové stránce beIN Connect již není nelze zakoupit předplatné na balíček programů beIN Sports. Zápasy UEFA se mají vysílat "na novém kanálu". Detaily mají být zveřejněny již brzy.

Telefónica v červnu informovala, že bude po následující tři sezóny platit UEFA 360 milionů eur ročně za vysílací práva na Ligu mistrů UEFA a Evropskou ligu UEFA. Operátor také získal práva na La Ligu pro roky 2019 až 2020 a stal se tím nejdůležitějším hráčem v zemi z pohledu vysílacích práv na fotbalové přenosy.

zdroj: satkurier.pl + Tele Satellite