CryptoBox 800 UHD

Orange TV týden po startu: Některé programy nefungují

| redakce | tisk

Přes týdnem 15.8.2018 začala na slovenském trhu působit nová satelitní platforma Orange TV cez satelit. Pro poskytování svých služeb se rozhodla pro družici Eutelsat 16A, která se nachází na pozici 16°E.

Telekomunikační operátor Orange pro svoji DTH službu využívá dva celé transpondéry a část kapacity třetího transpondéru. Další programy jsou umístěny na kapacitách třetích stran - TAG (Telekom Auustria Group) a DigitALB.

Z oficiálního přehledu programů na webu operátora je patrné, že některé programy do dnešního dne divákům vůbec nefungují, respektive nebyly pozice stanic v multiplexech nalezeny. Například Orange Sport 2 HD nebo dokumentární kanál Viasat Nature HD (pravděpodobně myšleno Viasat Nature HD / Viasat History HD). Program se vysílá na kmitočtu 11,222 GHz, pol. H (nikoliv 11,232 GHz, pol. V). SD verze Viasat Nature je šířena na kmitočtu 11,232 GHz, pol. V. Kanály Viasat Nature HD ani Viasat Nature v SD nemají připojen kryptovací systém Irdeto (CAID 0609), který používá Orange TV cez satelit.

Některé z programů Orange TV cez satelit jsou stále šířeny v HEVC (H.265). Pro příjem je proto nutný set top box či televizor s podporou tohoto kodeku. Na starších satelitních přijímačích půjde jen zvuk. Na tuto skutečnost operátor na webu neupozorňuje.