Široká nabídka DVB-T antén

Magnet TV - představena ale nespuštěna. Kde se stala chyba?

| redakce | tisk

Před týdnem byla na Slovensku představena nová satelitní platforma s názvem Magnet TV. Ačkoliv to vypadalo, že s představením nové DTH služby byl zároveň zahájen prodej přijímacího zařízení, skutečnost je ale jiná.

Platforma Magnet TV by měla oficiálně odstartovat 1.10.2018. Ale ani tento termín není jistý. Na oficiálních stránkách platformy se nově objevila informace o předpokládaném termínu spuštění k uvedenému datu. Pro bližší informace má zákazník použít e-mailový kontakt. Na dotazy ale provozovatel služby doposud neodpověděl.

U českého regulátora médií RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) nyní leží žádost společnosti NITRANET o udělení registrace na převzaté vysílání. NITRANET bude provozovatelem platformy Magnet TV. Požadavkem žadatele se bude RRTV zabývat na některém z příštích zasedání.

Placená televize Magnet TV bude dostupná na celém území Slovenska ze španělského telekomunikačního satelitu Hispasat 30W-5 na pozici 30°W. Platforma bude využívat infrastrukturu B2B platformy Pantelio, která se na tuto pozici přestěhovala v červnu letošního roku.

Magnet TV chce diváky nalákat až na 85 programů, z toho 46 v HD rozlišení. Mnohé nabízené programy v HD se zatím vysílají v SD rozlišení a některé stanice zatím nejsou přes Pantelio vůbec šířeny. Pro příjem je vedle paraboly od průměru cca 80 cm nasměrované na pozici 30°W nutný také přijímač se satelitním tunerem (televizor nebo set top box) a bezkartový přístupový modul PanAccess. Pro plnohodnotné využívání služby je vhodný přijímač s podporou HbbTV.

Jednotlivé balíčky magnet-tv ŠTART, magnet-tv RODINA a magnet-tv TRENDY bude možné aktivovat prostřednictvím kuponů.